HABERLER

Arvento, Bu Yıl da Mobil Uygulama Gelirlerinde Türkiye İkincisi

Arvento, bu yıl da “Türkiye’nin İlk 500 Bilişim Şirketi“ araştırmasında, “Mobil Uygulama Yazılımı Gelirleri Kategorisi’nde” Türkiye’nin en yüksek gelire sahip 2.şirketi oldu. Son üç yıldır “Mobil Uygulama Yazılımı Gelirleri Kategorisi’ndeki yerini korumayı başaran Arvento, ilk 500 Bilişim şirketi sıralamasında ise 14 sıra birden yükselerek 125.sıradan 111. sıraya yükseldi.

Arvento aynı araştırmada, 113 şirketin yer aldığı “Türkiye Merkezli Üretici” şirketler listesinde 17.sıraya yerleşirken, “Türkiye Merkezli Yazılım Üreticileri” listesinde ise en yüksek gelire sahip 4.şirket oldu. Tamamını Türkiye’de geliştirdiği yazılım ve donanımlarını 22 ülkeye ihraç eden Arvento, bu sene aynı zamanda ” Yazılım İhracat Gelirlerine Göre İlk 17 Şirket” listesine girdi. Kurulduğu 2005 yılından itibaren Bilişim 500 listesinde yer almayı başaran Arvento, 2006 yılında 439.sıradan giriş yaptığı listede, 7 yılda 328 basamak yükselerek nadir rastlanan büyüme ivmesini de yakalamış oldu.

Arvento için bu yıl bir başka sevindirici gelişme de Bilişim 500 listesine üç Arvento İş Ortağı’nın da yer alması oldu. Baylan Mobil Otomasyon, Birkudo Bilişim ve TMS Mobil Hizmetler, hızlı büyüme ivmeleri ile “Bayi Kategorisinde” Türkiye’nin en yüksek gelire sahip bilişim şirketleri arasında yer aldılar.

Bu yıl 14.’sü gerçekleştirilen ve bilişim sektöründe faaliyet gösteren firmaların 2012 yılı net satış gelirlerine göre hazırlanan “Türkiye’nin İlk 500 Bilişim Şirketi“ araştırması, Türkiye’nin bilişim alanında gerçekleştirilen tek kapsamlı araştırması olma özelliği taşıyor.

Arvento Mobil Uygulamaları

Baykom Bilişim © 2013     info@baykombilisim.com     Tasarım AJANSWEB